O blogu

orzeł

Projekt SocWroc

Blog powstał w listopadzie 2009 roku, jako (nieoficjalny) projekt poboczny pracy magisterskiej "Wpływ PRL na współczesny miejski krajobraz Wrocławia". SocWroc ewoluował wraz z postępami w pisaniu magisterki, która rodziła się w bólach (trwało to prawie dwa lata).

W pierwszym etapie - zbierania materiałów - powstało wiele zdjęć stolicy Dolnego Śląska, które postanowiłem umieszczać na blogu. W kolejnym etapie, po bibliotecznej kwerendzie, notki stały się mniej powierzchowne i często wzbogacone o historię i ciekawostki postprlowskich miejsc.

Mimo zakończenia zmagań z Uniwersytetem Wrocławskim zamierzam dalej prowadzić SocWroc tak długo, jak starczy materiałów.

O autorze

Urodziłem się w Szpitalu XXXX-lecia PRL we Wrocławiu, czuję się związany z całym Dolnym Śląskiem, nie tylko z jego największym miastem. Interesuje mnie historia najnowsza zarówno ta wielka, jak i ta mała, lokalna. Mam swoje poglądy polityczne, lecz staram się, by nie przebijały się w treści notek na tym blogu.

 kontakt

 

 

 

 

 

 

 

 

TUTAJ zamieszczam fragmenty pracy magisterskiej, które postanowiłem opublikować w formie artykułów. Prawdopodobnie nikt by już jej nie przeczytał, a może kogoś zainteresuje...