sobota, 23 listopada 2013
Czwarte urodziny bloga

Dziś mijają cztery lata, odkąd ukazał się pierwszy wpis. Chciałbym podziękować przede wszystkim stałym czytelnikom oraz znajomym i przyjaciołom, którzy wspierają, pomagają i dostarczają materiał.

Z okazji urodzin chciałbym przypomnieć 10 najciekawszych notek z historii bloga.

1. Najczęściej oglądana notka na blogu to Socreportaż z Gruzji autorstwa Tomka Kuca z 3. października 2010. Swoją popularność zawdzięcza, oprócz ciekawego tematu i świetnych zdjęć, podlinkowaniu na Gazeta.pl.

2.  Mało znana powojenna historia UWr - długo najbardziej popularna notka na SocWroc, mierzona ilością lajków. Ta konkurencja nie jest zbyt uczciwa, bo możliwość lajkowania wpisów została wprowadzona po jakimś czasie, więc pierwsze wpisy stały na przegranej pozycji.

3. Notka o bardzo ciekawym miejscu, czyli Kościuszkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej, spinająca ten temat, poruszany od początków SocWroc.

4. Wpis o bardzo nietypowym budynku, jakim jest Mezonetowiec przy ul. Kołłątaja.

5. Symbol dzielnicy Fabryczna - za każdym razem, gdy go mijam, myślę o tym, jak on tu niesamowicie nie pasuje.

6. Neony Hanka i Rumcajs na Powstańców Śląskich, już ich nie ma. Żeby zrobić to zdjęcie, czaiłem się przy wejściu do galeriowca naprzeciwko, zanim ktoś zostawił uchylone drzwi.

7. Jedyny w Polsce pomnik papieża Jana XXIII, dodatkowo jedyny wzniesiony przez władze komunistyczne pomnik kapłana.

8. Wystawa Ziem Odzyskanych - to było naprawdę ciekawe wydarzenie!

9. Wpis, który wzbudził najwięcej kontrowersji, czyli reportaż z Kożuchowa. Kożuchowianie nie wykazali się zrozumieniem wobec idei bloga i się poobrażali.

10. Niedawny wpis o słowiańskiej Ślęży, który zdobył dużą popularność i wyrównał ilość lajeczków notki z punktu drugiego.

środa, 25 sierpnia 2010
Zmiany

Zmiany w funkcjonalności bloga: dodałem pola "ostatnie 10 notek", "szukaj", można też polubić SocWroc na facebooku, a także zamówić newsletter.

sobota, 27 marca 2010
Wycieczka po SocWrocławiu z SocWroc!

Po lewej stronie - niespodzianka! Oto propozycja pierwszej wyprawy po SocWrocławiu. Proponowana trasa w lewej szpalcie poniżej, oraz w linku na podstronie z wycieczką. Niestety blox.pl nie dogaduje się do końca z Google Maps. Zapraszam!

czwartek, 28 stycznia 2010
Co zrobić z pozostałościami po PRLu?

Gdy człowiek zaczyna orientować, jak duża część przestrzeni miejskiej pochodzi z PRLu, jak wiele mamy pozostałości, (uwaga: propaganda sukcesu - zachować ostrożność) nawet w tak prężnie rozwijającym się mieście, jak Wrocław, zaczyna zadawać sobie pytanie. Co z tym zrobić? Zostawić jak jest? Zebrać w jednym miejscu i stworzyć wystawę? Likwidować wszystko? Czy jest miejsce dla peerelowskiej architektury w nowoczesnym mieście?

Zapraszam do brania udziału w sondzie.

czwartek, 31 grudnia 2009
SocWroc w eterze 2

Tym razem w Radiu Traffic, w poniedziałek rano w wiadomościach.

sobota, 12 grudnia 2009
SocWroc w eterze

SocWroc.blox.pl w poniedziałek we wrocławskim radiu Eska - w poranku po godzinie szóstej, a później też (choć krócej) w serwisach informacyjnych.

 

czwartek, 26 listopada 2009
Zmiana ustawień

Ustawienia komentarzy zostały zmienione, nie trzeba się już logować.