piątek, 19 sierpnia 2011
Największy wrocławski okręt

Przy ulicy Powstańców Śląskich znajduje się grupa ciekawych budynków. Trochę straszą, trochę fascynują. Mają jeden motyw przewodni: udają statki.  Jest to efekt zamierzony - architekci nawiązali do nurtu architektury marynistycznej.

Poniżej zdjęcia jednego ze "statków", autorstwa alter_j

galeriowiec

galeriowiec

galeriowiec

galeriowiec

galeriowiec

czwartek, 04 sierpnia 2011
Pierwszy powojenny wieżowiec we Wrocławiu

Kontynuując owocną współpracę z utalentowanym fotografem alter_j, zamieszczam zdjęcia jego autorstwa, przedstawiające pierwszy wieżowiec wybudowany po wojnie w naszym mieście.

Dom Naukowca (zwany też Domem Profesorów) mieści się przy Placu Grunwaldzkim. Nazwa pochodzi od faktu, że budynek przeznaczony był dla pracowników PWr. Powstał w latach 1959/1961. Za swą nowatorską formę otrzymał tytuł Wrocławski Dom Roku 1961, był więc pierwszym laureatem tego konkursu. O samym plebiscycie (bardzo ciekawa i wyjątkowa rzecz!) zamierzam kiedyś stworzyć osobny cykl, lub obszerną notkę.

Dom Naukowca

dom naukowca

dom naukowca

wtorek, 02 sierpnia 2011
Plac Społeczny

Plac Społeczny jest wielką dziurą w środku miasta. Wiecznie zakorkowany, nawet w czasach przed remontem estakad. Stworzony z rozmachem, na miejscu specjalnie w tym celu wyburzonych kamienic, składa się z tras naziemnych, podziemnych i nadziemnych. Nie jest zbyt przyjazny użytkownikom, zwłaszcza niezmotoryzowanym. Jeśli chce się przejść z jednej strony na drugą, to korzystając z podziemnych tuneli traci się dużo czasu. W tym momencie trwają remonty estakad - tymczasowe, gdyż za dwa lata zostaną rozebrane, a w ciągu lat kilkunastu plac ma się zmienić nie do poznania.

Autorem zdjęć jest wybitny przedstawiciel świdnickiej bohemy :) - alter_j.

estakada

estakada

plac społeczny

plac społeczny

estakady

estakada