sobota, 23 listopada 2013
Czwarte urodziny bloga

Dziś mijają cztery lata, odkąd ukazał się pierwszy wpis. Chciałbym podziękować przede wszystkim stałym czytelnikom oraz znajomym i przyjaciołom, którzy wspierają, pomagają i dostarczają materiał.

Z okazji urodzin chciałbym przypomnieć 10 najciekawszych notek z historii bloga.

1. Najczęściej oglądana notka na blogu to Socreportaż z Gruzji autorstwa Tomka Kuca z 3. października 2010. Swoją popularność zawdzięcza, oprócz ciekawego tematu i świetnych zdjęć, podlinkowaniu na Gazeta.pl.

2.  Mało znana powojenna historia UWr - długo najbardziej popularna notka na SocWroc, mierzona ilością lajków. Ta konkurencja nie jest zbyt uczciwa, bo możliwość lajkowania wpisów została wprowadzona po jakimś czasie, więc pierwsze wpisy stały na przegranej pozycji.

3. Notka o bardzo ciekawym miejscu, czyli Kościuszkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej, spinająca ten temat, poruszany od początków SocWroc.

4. Wpis o bardzo nietypowym budynku, jakim jest Mezonetowiec przy ul. Kołłątaja.

5. Symbol dzielnicy Fabryczna - za każdym razem, gdy go mijam, myślę o tym, jak on tu niesamowicie nie pasuje.

6. Neony Hanka i Rumcajs na Powstańców Śląskich, już ich nie ma. Żeby zrobić to zdjęcie, czaiłem się przy wejściu do galeriowca naprzeciwko, zanim ktoś zostawił uchylone drzwi.

7. Jedyny w Polsce pomnik papieża Jana XXIII, dodatkowo jedyny wzniesiony przez władze komunistyczne pomnik kapłana.

8. Wystawa Ziem Odzyskanych - to było naprawdę ciekawe wydarzenie!

9. Wpis, który wzbudził najwięcej kontrowersji, czyli reportaż z Kożuchowa. Kożuchowianie nie wykazali się zrozumieniem wobec idei bloga i się poobrażali.

10. Niedawny wpis o słowiańskiej Ślęży, który zdobył dużą popularność i wyrównał ilość lajeczków notki z punktu drugiego.

poniedziałek, 04 listopada 2013
Wyjątkowy pomnik pielęgniarki

Przy ulicy Bartla, na terenie Uniwersytetu Medycznego znajduje się pomnik pielęgniarki.

Jak podaje Włodzimierz Dąbrowski w książce „Ludzie, miejsca i wydarzenia upamiętnione we Wrocławiu 1945 – 2009”, jest to prawdopodobnie jedyny pomnik pielęgniarki w Europie!

pielęgniarka

pielęgniarka