Blog > Komentarze do wpisu
ZOMO zobowiązuje

Dzisiaj z okazji przygotowań do Przeglądu Sztuki "Survival" miałem okazję zwiedzić byłe koszary policyjne przy Księcia Witolda. Policja wyniosła się stamtąd w 2008 roku, a w budynku widać jeszcze ślady bytności MO i ZOMO, które stacjonowały tu w PRL-u.

Dzisiejsze zwiedzanie było przeznaczone dla artystów planujących swoje ekspozycje w tym budynku na czerwcową edycję Przeglądu, jednak jak mówili organizatorzy, akcja na facebooku wyrwała się spod kontroli - przyszło około stu osób, głównie zwykłych wrocławian. Na szczęście organizatorzy zgodzili się na wpuszczenie na samodzielną eksplorację budynku wszystkich chętnych, ku obopólnemu zadowoleniu.

koszary

koszary

koszary

koszary

Dzieło jednego ze stacjonujących w koszarach milicjantów. Nie wiem, czemu policja nie zabrała tego ze sobą podczas przeprowadzki.

koszary

koszary

koszary

koszary

"Pamiętaj, że jesteś funkcjonariuszem ZOMO, a to zobowiązuje".

Jak mówią organizatorzy, w czerwcowej edycji Przeglądu "Survival", powyższy napis zostanie użyty w jednej z instalacji.

sobota, 07 marca 2015, jozjaasz

Polecane wpisy

  • Barbarbara

    Na rogu Świdnickiej i Kazimierza Wielkiego znajdował się Bar Barbara, niegdyś bardzo popularna wrocławska jadłodajnia. Obecnie trwa tam remont, by stworzyć "cen

  • Naród z partią, partia z narodem

    Temat ten poruszył jakiś czas temu świetny blog Brzydki Wrocław , nie chciałem go dublować. Jednak przy szybko znikających pozostałościach po PRLu w całym mieśc

  • NOT

    Ul. Piłsudskiego, siedziba Naczelnej Organizacji Technicznej:

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2015/04/27 21:47:18
Wydaje mi się, że w tamtym czasie gdzieś, może na "Wyborczej", czytałem, że ma być zwiedzanie dla chętnych, czyli nie tylko dla artystów, lecz właśnie zwykłych wrocławian.
Ja ze zwiedzaniem czekam do Survivalu.
-
2015/11/02 08:57:46
uuu, jaka ruina, dziwne, że jeszcze nikt się tymi lokalami nie zainteresował, aby zaadaptować je do czegoś innego.
-
2018/07/08 11:01:03
Ciekawy artykuł
Dzięki, będę odwiedzać:)