Blog > Komentarze do wpisu
Neony, neony, neony...

Ten wpis zacznę od nadesłanego zdjęcia z budynku Mezonetowca:

wylacznik

(autor: Maciek Król)

Na wyłączniku widać stary numer telefonu, jeszcze bez kierunkowego, a także adres Ruska 46. To właśnie tam miało siedzibę przedsiębiorstwo "Reklama", producent reklam świetlnych.

Tam też, nieprzypadkowo, ma się mieścić galeria neonów fundacji Neon Side Wrocław. Premiera odbyła się podczas tegorocznej Nocy Muzeów:

noc muzeów

ruska46

Fundacja przygarnęła już prawie pięćdziesiąt neonów. Ostatnio zaopiekowała się znaną czytelnikom SocWroc wielką kurą.

Zdobycze pasjontów neonów można oglądać także w Domarze przy Braniborskiej:

domar

domar

Obecnie przy Ruskiej 46 trwa montaż ekspozycji. Jak zapowiada Tomasz Kosmalski "Od prawie dziesięciu lat o tym myślimy, od dwóch gadamy. Wreszcie poza myśleniem i gadaniem pojawił się konkret – w tym tygodniu na ścianach podwórka zawisły konstrukcje, same neony przyjadą tam w najbliższych dniach. Na pewno Grand Hotel, Główny, Elektro, Moda Polska, Kwiaty, Kino Ognisko, Modny Strój, Hermes, Handlowy no i Rumcajs. Reszta trochę później. Także chyba już bliżej niż dalej!"

SocWroc życzy Neon Side Wrocław powodzenia i dalszych sukcesów!

środa, 10 września 2014, jozjaasz
Tagi: neony

Polecane wpisy

 • Straż na Borowskiej

  Neon na Borowskiej, kolejna Straż Pożarna. Taki sam jak już zlikwidowany ze straży na Teatralnej Sam budynek wygląda tak:

 • Neon drobiowy

  Przy ulicy ulicy Paprotnej, na tyłach Marino, mieszczą się dawne Wrocławskie Zakłady Drobiarskie. Upadły w 2001 roku. Na dachu budynku stoi drobiowy neon, wciąż

 • NOT

  Ul. Piłsudskiego, siedziba Naczelnej Organizacji Technicznej:

 • Pampuszkowe kolczyki

  Pomarańczowe jaskrawe kolczyki Cena: 3 zł Zielono-turkusowe jaskrawe kolczyki Cena: 3 zł Turkusowo-zielone jaskrawe kolczyki Cena: 3 zł Różowe jaskrawe kolcz

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2014/09/10 22:01:21
Uwielbiam neony i bardzo mnie cieszy, że będą miały swoje miejsce, ale jednocześnie mi żal, bo prawdziwe środowisko neonu, to miasto nocą i ideałem byłoby, gdyby mogły wisieć na budynkach. A tak lepsze, to niż ich całkowita zagłada.
-
2014/09/11 12:53:56
Według projektu neony mają wisieć głównie w podwórku, na zewnątrz - czyli w swoim środowisku naturalnym :)